NJU7773F33-TE1#
MFR.Part #
NJU7773F33-TE1#
JLCPCB Part #
C3752041
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150mA 18uA 250mV@(100mA) 3.3V 40uVrms 65dB@(1kHz) 9V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS