R1191H033B-T1-FE
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
R1191H033B-T1-FE
JLCPCB Part #
C3751998
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 16V 3.3V 300mA 50uA 60dB@(1kHz) 750mV@(300mA) Enable、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Fixed Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS