MAX8877EUK38-T
MFR.Part #
MAX8877EUK38-T
JLCPCB Part #
C3751948
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150mA 165mV@(150mA) 3.8V 30uVrms 6.5V 85uA Fixed Over Temperature Protection、Reverse connection protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators