NJU7741F15-TE1
MFR.Part #
NJU7741F15-TE1
JLCPCB Part #
C3751741
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5V 1.5uA 100mA 190mV@(40mA) 9V Fixed Over Current Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS