R1500H033B-T1-FE
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
R1500H033B-T1-FE
JLCPCB Part #
C3751694
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+105℃@(Ta) 1 225mV@(200mA) 24V 3.3V 500mA 60dB@(1kHz) 70uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS