NJM2842U2-012-TE1
MFR.Part #
NJM2842U2-012-TE1
JLCPCB Part #
C3751601
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+125℃ 1 1.2V 180mV@(600mA) 1A 20uA 44uVrms 5.5V 91dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS