NJM12884DL3-18-TE1
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
NJM12884DL3-18-TE1
JLCPCB Part #
C3751591
Package
TO-252-5
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 1.8V 19uVrms 250mV@(300mA) 280uA 500mA 6.5V 74dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Soft Start、Enable Positive TO-252-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS