R1191H120B-T1-FE
MFR.Part #
R1191H120B-T1-FE
JLCPCB Part #
C3751489
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 12V 16V 300mA 400mV@(300mA) 50uA 60dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS