R5326K016B-TR
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
R5326K016B-TR
JLCPCB Part #
C3751461
Package
DFN1820-6
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1.6V 150mA 2 30uVrms 480mV@(150mA)、480mV@(150mA) 6V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable Positive DFN1820-6 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS