RN5RL22AA-TR-FE
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
RN5RL22AA-TR-FE
JLCPCB Part #
C3751458
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 10V 1uA 2.2V 35mA 60mV@(1mA) Fixed Over Current Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS