NJM2877F3-18-TE1
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
NJM2877F3-18-TE1
JLCPCB Part #
C3751450
Package
SC-88A
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.8V 100mV@(60mA) 120uA 150mA 30uVrms 75dB@(1kHz) 9V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SC-88A Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS