RP154L018B-E2
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
RP154L018B-E2
JLCPCB Part #
C3750820
Package
DFN1216-8
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1.8V 2 300mA 300mV@(300mA) 5.25V 50uA 75dB@(1kHz) 75uVrms Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive DFN1216-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS