R5326K011B-TR
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
R5326K011B-TR
JLCPCB Part #
C3750705
Package
DFN(PLP)1820-6
Description
-40℃~+85℃ 1.1V 105uA 150mA、150mA 2 690mV@(150mA)、690mV@(150mA) 6V Fixed Over Current Protection Positive DFN(PLP)1820-6 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS