R1500H080B-T1-JE
MFR.Part #
R1500H080B-T1-JE
JLCPCB Part #
C3750661
Description
-40℃~+105℃@(Ta) 1 180mV@(200mA) 24V 500mA 70uA 8V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS