NJM2885DL1-18-TE1
MFR.Part #
NJM2885DL1-18-TE1
JLCPCB Part #
C3750656
Package
TO-252
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.8V 14V 180mV@(300mA) 200uA 45uVrms 500mA 75dB@(1kHz) Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-252 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS