RP103K151D-TR
Extended
- Manufacturer
- Nisshinbo Micro Devices Inc.
- MFR.Part #
- RP103K151D-TR
- JLCPCB Part #
- C3750475
- Package
- DFN1010-4
- Description
- -40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5V 150mA 36uA 380mV@(150mA) 5.25V 60uVrms 75dB@(1kHz) Enable Fixed Positive DFN1010-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS