RP102N301B-TR-FE
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
RP102N301B-TR-FE
JLCPCB Part #
C3750226
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 120mV@(300mA) 300mA 30uVrms 3V 5.25V 50uA 80dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS