R1154N085B-TR-FE
MFR.Part #
R1154N085B-TR-FE
JLCPCB Part #
C3749961
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+105℃@(Ta) 1 150mA 24V 400mV@(20mA) 5uA 8.5V Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS