MAX8510EXK28+T
Extended
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MFR.Part #
MAX8510EXK28+T
JLCPCB Part #
C3749922
Package
SC70-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 11uVrms 120mA 135mV@(120mA) 2.8V 40uA 6V 78dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SC70-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS