NJM12856U2-15-TE1
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
NJM12856U2-15-TE1
JLCPCB Part #
C3749642
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 1.5V 1A 280mV@(1000mA) 6.5V 600uA 68uVrms 78dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Soft Start、Thermal Shutdown Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS