NJM2878F3-33-TE1
MFR.Part #
NJM2878F3-33-TE1
JLCPCB Part #
C3749604
Package
SC-88A
Description
-40℃~+85℃ 1 140uA 150mA 180mV@(60mA) 3.3V 45uVrms 75dB@(1kHz) 9V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SC-88A Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS