RP173K331B-TR
Extended
- Manufacturer
- Nisshinbo Micro Devices Inc.
- MFR.Part #
- RP173K331B-TR
- JLCPCB Part #
- C3749580
- Package
- DFN1010-4
- Description
- -40℃~+85℃@(Ta) 1 11V 150mA 2uA 3.3V 30dB@(1kHz) 610mV@(150mA) Fixed Over Current Protection、Reverse connection protection、Enable Positive DFN1010-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS