LP8345IDTX-2.5/NOPB
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LP8345IDTX-2.5/NOPB
JLCPCB Part #
C3749530
Package
TO-252-3
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 19uA 2.5V 250uVrms 335mV@(500mA) 500mA 55dB@(120Hz) 6.5V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-252-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS