NJM12884U2-33-TE1
MFR.Part #
NJM12884U2-33-TE1
JLCPCB Part #
C3749425
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 180mV@(300mA) 280uA 28uVrms 3.3V 500mA 6.5V 68dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Reverse connection protection、Soft Start、Enable、Thermal Shutdown Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS