NJM2863F28-TE1#
MFR.Part #
NJM2863F28-TE1#
JLCPCB Part #
C3749164
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃ 1 100mA 100mV@(60mA) 120uA 14V 2.8V 75dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS