MAX8877EUK18-T
MFR.Part #
MAX8877EUK18-T
JLCPCB Part #
C3748816
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.8V 150mA 165mV@(150mA) 30uVrms 6.5V 85uA Fixed Positive Reverse connection protection、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators