R1190H033D-T1-FE
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
R1190H033D-T1-FE
JLCPCB Part #
C3748721
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150uA 16V 1A 3.3V 400mV@(1A) 40uVrms 60dB@(1kHz) Enable、Thermal Shutdown Fixed Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS