RH5RZ36CA-T1-FE
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
RH5RZ36CA-T1-FE
JLCPCB Part #
C3748653
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100mA 200mV@(60mA) 20uA 3.6V 40uV 55dB@(1kHz) 8V Fixed Over Current Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS