RN5RZ45BA-TR-FE
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
RN5RZ45BA-TR-FE
JLCPCB Part #
C3748397
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100mA 200mV@(60mA) 20uA 4.5V 55dB@(1kHz) 8V Enable Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS