RH5RE39AA-T1-FE
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
RH5RE39AA-T1-FE
JLCPCB Part #
C3748091
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.2uA 100mA 10V 3.9V 500mV@(50mA) Fixed Over Current Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS