MAX38902DANT46+T
Extended
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MFR.Part #
MAX38902DANT46+T
JLCPCB Part #
C3748014
Package
WLP-6(0.8x1.2)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 300mV@(500mA) 4.6V 5.5V 500mA 600uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection Positive WLP-6(0.8x1.2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS