R1524H085B-T1-YE
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
R1524H085B-T1-YE
JLCPCB Part #
C3747561
Package
SOT-89-5
Description
-50℃~+125℃@(Ta) 1 2.2uA 200mA 36V 600mV@(200mA) 8.5V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS