NJM2836DL3-33-TE1
MFR.Part #
NJM2836DL3-33-TE1
JLCPCB Part #
C3747524
Package
TO-252-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 18V 280mV@(300mA) 3.3V 300uA 45uVrms 500mA 75dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-252-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS