R1155H025B-T1-FE
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
R1155H025B-T1-FE
JLCPCB Part #
C3747516
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+105℃@(Ta) 1 150mA 2.5V 2.6V@(150mA) 24V 60dB@(1kHz) 7.5uA Fixed Over Temperature Protection、Reverse connection protection、Enable Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS