NJM78L15UA-TE1
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
NJM78L15UA-TE1
JLCPCB Part #
C3747463
Package
SOT-89
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100mA 15V 190uV 2.2mA 30V 60dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-89 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS