LM1117MPX-2.85/NOPB
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM1117MPX-2.85/NOPB
JLCPCB Part #
C3747378
Package
SOT-223-4
Description
0℃~+125℃ 1 1.2V@(800mA) 10V 2.85V 5mA 75dB@(120Hz) 800mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS