MAX1935ETA15+T
Extended
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MFR.Part #
MAX1935ETA15+T
JLCPCB Part #
C3747251
Package
TDFN-8-EP(3x3)
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5V 300uVrms 5.5V 500mA Fixed PG Pin、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Positive TDFN-8-EP(3x3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS