NJM2888F28-TE1
MFR.Part #
NJM2888F28-TE1
JLCPCB Part #
C3747223
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃ 1 100mV@(100mA) 130uA 2.8V 300mA 75dB@(1kHz) 9V Fixed Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS