MAX6470UT33BD3-T
MFR.Part #
MAX6470UT33BD3-T
JLCPCB Part #
C3747098
Package
SOT-23-6
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150uVrms 180mV@(300mA) 3.3V 300mA 5.5V 82uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-6 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators