NJW4182F25-TE1
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
NJW4182F25-TE1
JLCPCB Part #
C3746704
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100mA 2.5V 300mV@(60mA) 40V 54dB@(1kHz) 9uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS