RH5RL32AA-T1-FE
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
RH5RL32AA-T1-FE
JLCPCB Part #
C3746217
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.1uA 10V 3.2V 40mV@(1mA) 50mA Fixed Over Current Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS