LP2985IM5X-3.1/NOPB
MFR.Part #
LP2985IM5X-3.1/NOPB
JLCPCB Part #
C3746198
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 16V 3.1V 30uVrms 45dB@(1kHz) 575mV@(150mA) 850uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS