NJM2888F33-TE1
MFR.Part #
NJM2888F33-TE1
JLCPCB Part #
C3745910
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 180mV@(100mA) 195uA 3.3V 300mA 75dB@(1kHz) 9V Fixed Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS