NJM2860F3-25-TE1
- MFR.Part #
- NJM2860F3-25-TE1
- JLCPCB Part #
- C3745884
- Package
- SC-88A
- Description
- -40℃~+85℃@(Ta) 1 100mA 100mV@(60mA) 14V 180uA 2.5V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SC-88A Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS