NJM2870F21-TE1#
MFR.Part #
NJM2870F21-TE1#
JLCPCB Part #
C3745460
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 120mV@(60mA) 14V 150mA 2.1V 200uA 30uVrms 60dB@(1kHz) Fixed Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS