R1514H120B-T1-JE
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
R1514H120B-T1-JE
JLCPCB Part #
C3744939
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+105℃@(Ta) 1 12V 150mA 36V 500mV@(20mA) 9uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS