NJM2872BF28-TE1
MFR.Part #
NJM2872BF28-TE1
JLCPCB Part #
C3744842
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃ 1 14V 150mA、200mA 180mV@(60mA) 180uA 2.8V 30uVrms 75dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS