NJM2835DL1-15-TE1
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
NJM2835DL1-15-TE1
JLCPCB Part #
C3744798
Package
TO-252
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 15V 18V 280mV@(300mA) 330uA 500mA 75dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-252 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS