R1515H036B-T1-FE
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
R1515H036B-T1-FE
JLCPCB Part #
C3744690
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+105℃ 1 3.6V 36V 50mA 6uA 800mV@(20mA) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS