TLE42994EV33XUMA1
MFR.Part #
TLE42994EV33XUMA1
JLCPCB Part #
C3744662
Package
SSOP-14
Description
-40℃~+150℃ 1 100uA 150mA 3.3V 45V 66dB@(100Hz) Fixed Low ESR、Over Current Protection、Thermal Shutdown、ESD Protection、Enable、Automotive Qualification、Reset Delay Function、Reverse Polarity Protection、Over Voltage Protection Positive SSOP-14 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS